ZAMÓWIENIA
LOGISTYKA
PLATFORMA B2B
O NAS
ZAPYTANIA

Dlaczego Platforma B2B?

e-Mail lub Telefon
Platforma B2B
Składanie zamówień
Szybkie potwierdzanie zamówień
Aktualne stany 24/7
Stały dostęp do pełnej oferty
Zdjęcia produktów
Katalogowanie wg grupy rośliny
Katalogowanie wg formy uprawy i wyglądu
Opisy produktów
Podręczna historia zamówień
Lista ulubionych i porównywarka roślin

Potrzebujesz pomocy?

Q&A - pytania i odpowiedzi

Zamówienia

Zamówienia na nowy sezon można składać już od września roku poprzedzającego, przy czym potwierdzenie otrzymają Państwo w listopadzie. O kolejności potwierdzeń decyduje kolejność składania zamówień.

Na odbiór zamówienia można umówić się od razu po otrzymaniu potwierdzenia (jesienią) lub dopiero na wiosnę. Odbiór zamówienia musi odbyć się do 19 tygodnia.

W cenę roślin nie wliczany jest koszt transportu. Jest on uzależniony od ostatecznej wagi i objętości zamówienia. Korzystamy z giełdy transportowej, pomagając w znalezieniu optymalnego sposobu dostawy. Po naszej stronie pozostaje ustalenie szczegółów z przewoźnikiem.

Dla Państwa oznacza to maksymalnie niski koszt dostawy (frach płatny w jedną stronę), przy minimalnym zaangażowaniu własnego czasu.

Oferta zawiera ceny hurtowe NETTO przyjęte przed sezonem. Obowiązują one przy przy spełnieniu warunków sprzedaży:

  • minimum 10 szt. roślin z odmiany w pojemnikach do C3 łącznie,
  • minimum 3 szt. roślin z odmiany w pojemnikach C5–C7,5,
  • wartości zamówienia większej niż 2000 zł netto.

W pozostałych przypadkach obowiązujące są ceny detaliczne. Przedstawione w ofercie ceny roślin nie obejmują kosztów transportu oraz opakowań.

Po złożeniu zamówienia, sprzedawca potwierdza jego przyjęcie do weryfikacji. Wtedy też ustalane są szczegóły dot. sposobu i terminu odbioru lub dostawy, a także sposób płatności. 

Przyjęcie zamówienia nie jest równoznaczne z jego potwierdzeniem. Rezerwacja potwierdzonego materiału następuje po wpłacie zaliczki, wynoszącej 20% wartości potwierdzonego zamówienia. 

Zamówienia potwierdzane są zgodnie z kolejnością ich pojawiania się.

LOGISTYKA

Jesteśmy czynnymi płatnikami podatku VAT, do każdej transakcji wystawiamy fakturę VAT. Oprócz Faktury podczas dostawy otrzymają Państwo specyfikację dostarczonych roślin.

Załączamy również paszporty roślin – wydajemy jeden paszport na partię roślin. Poprzez partię roślin rozumiemy rośliny z jednej odmiany. Partią roślin jest każda pojedyncza pozycja na fakturze VAT. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość dołączenia paszportu na każdą sztukę z partii.

Standardowo, wszystkie rośliny posiadają białą etykietę paskową na partię 10 sztuk. Zawiera ona napis z nazwą łacińską oraz wielkością pojemnika. Każda zamawiana grupa roślin jest oznaczona kolorową etykietą paskową z nazwą, wielkością, pojemnikiem, ilością zamawianą, numerem zamówienia oraz nazwą klienta. Praktycznie wszystkie rośliny liściaste są oznaczone kolorowymi etykietami ze zdjęciem.

Transport jest możliwy w skrzyniopaletach, na wózkach CC, luzem lub optymalną kombinacją.

Pakowanie roślin w skrzyniopalety jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem przewozu na początku sezonu – przed rozpoczęciem wegetacji. Zachęcamy do odbioru zamówienia wczesną wiosną i jednoczesnego skorzystania z tej formy załadunku.

Rośliny w pojemnikach do C3 włącznie pakujemy do drewnianych skrzyniopalet.

Pojemnik

Ilość roślin w skrzyniopalecie*

C1,5

260

C2

180

C3

140

* podane ilości są szacunkowe, dokładna ilość jest uzależnione od wielkości i stopnia rozkrzewienia roślin w momencie pakowania.

Kaucja zwrotna za jedną skrzynię wynosi 120 zł netto. W przypadku zwrotu opakowania w niezmienionym stanie, w tym samym sezonie, kaucja zostaje zwrócona.

Platforma B2B

Platforma B2B dostępna jest tylko dla zatwierdzonych użytkowników. Po rejestracji należy zaczekać na weryfikację konta przez administratora. Czas oczekiwania zależny jest od podanych danych – im dokładniej uzupełnione zostały pola, tym sprawniej ona przebiega. 

Po akceptacji konta otrzymasz wiadomość e-mail z danymi umożliwiającymi dostęp do pełnego spektrum platformy.

Ceny widoczne są jedynie dla zalogowanych użytkowników, którymi są hurtowi odbiorcy materiału szkółkarskiego.

Oznacza to, że dla detalicznych klientów centrów ogrodniczych ceny są niewidoczne.

SZKÓŁKI WAŻYŃSCY

Szkółka DOROSŁYCH rośliny w pojemnikach to gospodarstwo należące do Szkółek Roślin Ozdobnych WAŻYŃSCY.

Tworzymy niezależne, wyspecjalizowane gospodarstwa szkółkarskie, które funkcjonują na rynku szkółkarskim już od lat 80-tych:

  • MŁODE rośliny w pojemnikach P9 – Ewy i Bartłomieja Ważyńskich,
  • DOROSŁE rośliny w pojemnikach – Adama Ważyńskiego,
  • DUŻE rośliny z gruntu – Marcela Ważyńskiego.

Naszym głównym celem jest produkcja najwyższej jakości materiału roślinnego. Dzięki odpowiedniej logistyce oraz świetnej lokalizacji możemy sprawnie zaopatrywać przedsiębiorstwa krajowe oraz zagraniczne. Naszą ofertę kierujemy do klientów hurtowych – szkółkarzy, właścicieli centrów i hurtowni ogrodniczych, a także architektów krajobrazu.

Potrzebujesz pomocy?

Przewiń na górę